Aparthotel & Wellness Knížecí cesta - Ubytování Horní Planá

V Bližší Lhotě v historické budově schwarzenberské lesní správy se nachází Aparthotel & Wellness Knížecí cesta s plně vybavenými rodinnými apartmány. Unikátní poloha objektu u břehu Lipenského jezera, na prahu národního parku Šumava a pod masivem hory Smrčina (Hochficht), nabízí ideální možnost k odpočinku, mnoha sportovním aktivitám či toulkám do všudypřítomné mystické přírody.

Areál poskytne kvalitní a kreativní ubytovací a wellness. V areálu aparthotelu Knížecí cesta se nachází parkoviště, dětské hřiště, společenská místnost s počítačem a internetem, minibarem a knihovnou, venkovní terasa a také přírodní rybník k zaplavání a osvěžení se. Rybník je napájen potokem ze šumavských strání, v jehož korytu naleznou děti zábavné vodní prvky.

Aparthotel & Wellness Knížecí cesta - Recepce

8:00 - 20:00 h

Aparthotel & Wellness Knížecí cesta - Popis pokojů

Nabízíme ubytování v plně vybavených stylových apartmánech pro 2 až 7 osob. Každý apartmán má vlastní koupelnu a toaletu, vanu nebo sprchový kout, SAT-TV, tefofon, trezor, vysoušeč vlasů. Kuchyňky jsou vybavené ledničkou s mrazákem, mikrovlnou troubou, indukční varnou deskou, rychlovarnou konvicí, tousterem, myčkou nádobí, umyvadlem s dřezem a základním inventářem k vaření a konzumaci nápojů a pokrmů. Kvalitní povlečení , ručníky, osušky a hotelová kosmetika jsou samozřejmostí.

Aparthotel & Wellness Knížecí cesta, Horní Planá - Okolí

Rovnou z hotelu Knížecí cesta můžete vyrazit na příjemné procházky po okolí stejně jako na náročnější celodenní túry po horách. V širším okolí pak najdete nespočet turistických cílů, historických a přírodních zajímavostí i atrakce určené především dětem. Hranice národního parku Šumava se nachází 3 km od hotelu, příroda zde má hlavní slovo a nabízí mnoho míst k návštěvě. Obdivovat můžete krásy Plešného jezera nebo důmyslnost Schwarzenberského kanálu. Náročnější výstup na Smrčinu (Hochficht) 1 333 m n.m. s převýšením asi 700 metrů je srovnatelný s leckterou alpskou horskou túrou. V okolí Horní Plané je naučná stezka Adalberta Stiftera pojmenovaná po místním rodákovi, spisovateli světového věhlasu. Nenáročný pětikilometrový okruh nabízí pěkné výhledy a seznámí Vás s historií města i osobností Adalberta Stiftera. Jeho rodný dům můžete v Horní Plané také navštívit. Nejvýznamnějším turistickým cílem v okolí je rozhodně historický Český Krumlov zapsaný v seznamu UNESCO. Naše tipy na ubytování a stravování v Českém Krumlově najdete na těchto stránkách. Z mnoha dalších turistických cílů v okolí doporučíme rozhledny Moldaublick a Alpenblick na rakouské straně hranice, Stezku v korunách stromů u Lipna nad Vltavou, hrady Vítkův kámen, Rožmberk, cisterstiánský klášter Vyšší Brod, premonstrátský klášter Schägl a samozřejmě návštěvu sousedního Českého Krumlova zapsaného v UNESCO. Pokud si chcete užít Lipna z lodní paluby, můžete vyrazit na plavbu parníkem ze zastávky v Horní Plané nebo podniknout výlet na kánoích na Teplé Vltavě (úsek Pěkná - Nová Pec).

Hochficht Vám nabízí atraktivní lyžování srovnatelné s některými alpskými středisky bez dlouhého cestování a placení rakouských dálničních poplatků. Celkem 20,8 km atraktivních sjezdovek od lehkých po náročné je kompletně technicky zasněžováno. K dispozici jsou 3 komfortní čtyřsedačky, 5 kotev, 1 pojízdný pás v Sunny Kids parku, boarder&ski-crossová dráha i nejdelší zastřešený pojízdný pás v Horním Rakousku. Každý si tu může vybrat – od pohodových rodinných sjezdovek až po závodní trať FIS, na které se jel Evropský pohár.

Hned za hraničním přechodem Zadní Zvonková – Schöneben se nachází jeden z nejkvalitnějších běžeckých areálů na Šumavě s vynikající sněhovou jistotou od prosince do konce března a takřka denní úpravou běžeckých stop. V běžeckém areálu Schöneben-Hochficht Vás čeká 78 km dlouhá síť běžeckých stop pro klasický styl a bruslení. Běžecké stopy na Schönebenu nabízejí nenáročné okruhy vhodné pro rekreační běžkaře i kopcovitější tratě, které uspokojí zdatnější běžkaře. Obzvlášť pro bruslařský styl jsou běžecké stopy na Schönebenu opravdovým rájem, který jen tak někde nenajdete.

Aparthotel & Wellness Knížecí cesta - Přístupnost

• Autem směrem z Čech: převozem přes Lipenské jezero z Horní Plané (500 m) viz. jízdní řád a ceník nebo po silnici z Nové Pece (7,3 km) • Autem směrem z Rakouska: po silnici z hraničního přechodu Schöneben-Zadní Zvonková (7,5 km) • Vlakem: zastávka Nová Pec (7,3 km) nebo Horní Planá (1,5 km převozem nebo 16,5 km po silnici). • Autobusem: zastávka Bližší Lhota (100 m) nebo Nová Pec (7,3 km) či Horní Planá (16,5 km po silnici nebo 1 km převozem). • Na kole: cyklostezky od Přední Výtoně, Schöneben a Nové Pece. • Hotelovým vozem: možnost dopravy z/na vlakové či autobusové zastávky v Nové Peci nebo v Horní Plané včetně převozu. Nutno objednat 24 hod. předem.

Aparthotel & Wellness Knížecí cesta - Další info

Pro Vaši bezpečnost a komfort má každý apartmán na vstup do areálu elektronický karetní systém zamykání. Služba recepce je k dispozici každý den od 8 do 20 h. Po celém hotelu se lze připojit k internetu (Wi-Fi). Ve vnitřních prostorech celého objektu platí zákaz kouření. Snídaně podáváme pouze na objednání 24 hodin předem ve společenské místnosti od 8 do 10 h. U areálu je kamerovým systémem střežené parkoviště. Začátek pobytu je v určený den od 15 h. V den ukončení pobytu je nutné opustit pokoj do 11 h. 

NAŠE „ZELENÉ“ WELLNESS - Jsme si vědomi toho, co pro nás znamená okolní příroda a její hodnoty, což nás také motivuje a zavazuje, abychom zde s přírodou žili v harmonii a byli k ní šetrní. Proto při tvorbě wellness maximálně využíváme přírodní materiály, zdroje a procedury. Wellness znamená odpočinek, ale je to i cesta jak přivést k rovnováze sám sebe a naučit se využít svůj potenciál pro skutečnou kvalitu života. Užijte si relaxaci a čerpejte fyzické i psychické síly v čistě přírodním duchu.

Další doporučené hotely v kraji

 Wellness Hotel Frymburk

Wellness Hotel Frymburk počet hvězdiček: 4

Wellness Hotel Frymburk je největší hotelový wellness komplex v České republice. Rozkládá se na břehu Lipenské přehrady ve stejnojmenném městečku Frymburk, v nadmořské výšce 740 m. Hotel nabízí vysoký standard kvality ubytovaní, gastronomických služeb, wellness a spa služeb. Najdete zde kongresové centrum,...

Adresa: Frymburk 140, Frymburk

Cena: 1 850 Kč

A3 Hotel

A3 Hotel počet hvězdiček: 3

A3 HOTEL nabízí celoroční ubytování v Českých Budějovicích v těsné blízkosti vlakového a autobusového nádraží. Připraveno je pro vás ubytování v jedno, dvou či třílůžkových pokojích. ...

Adresa: Nádražní 159/21, České Budějovice

Cena: 800 Kč

Abraka Mini hotel

Abraka Mini hotel počet hvězdiček: 3

 Abraka Mini hotel je situován v původně středověké stavbě přímo v historickém centru Českého Krumlova. Hotel nabízí celoroční ubytování pro širokou škálu klientely, která sem pravidelně přijíždí za památkami města nebo obchodem. Na hosty tu čekají komfortně zařízené dvoulůžkové a třílůžkové pokoje....

Adresa: Kájovská 64, Český Krumlov

Cena: 1 500 Kč

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace